Strona główna E USŁUGI E Wymiana płyt wymienników ciepła

Wymiana płyt w płytowych wymiennikach ciepła

Wymiana płyt w płytowych wymiennikach ciepła może być dokonana po przeprowadzeniu kompleksowej diagnostyki płytowego wymiennika ciepła. Po niej jesteśmy w stanie stwierdzić i ocenić stan całego wymiennika ze szczególnym uwzględnieniem kondycji płyt. Sprawdzamy, czy płyty wystarczy tylko wyczyścić, czy może uległy nieodwracalnym uszkodzeniom i należy je bezwzględnie wymienić. Przez uszkodzone płyty wymiennika zachodzi mieszanie przepływających przez niego mediów, co może doprowadzić do zanieczyszczenia lub zakażenia produktu.

Skorodowane lub popękane płyty to poważniejszy problem niż zwykłe zanieczyszczenie. W tym przypadku płytowy wymiennik ciepła można przywrócić do użytku tylko przez wymianę płyt. Pęknięta lub skorodowana płyta sygnalizuje, że jeden z płynów może być zbyt korozyjny i może wystąpić ponownie ten sam problem. Przed wymianą płyt w wymienniku ciepła należy sprawdzić, czy materiał płyty jest właściwie określony dla danego zastosowania.

Wżery, dziury i pęknięcia znajdowały się pod osadzonymi zanieczyszczeniami. Ujawnione po przeprowadzeniu kompleksowego czyszczenia chemicznego. Płyta do wymiany.

wzer w plycie wymiennika plytowego 1
przegrzana plyta wymiennika

Uszkodzenie powierzchni płyty wymiennika spowodowane oddziaływaniem zbyt wysokiej temperatury i ciśnienia. Płyty do wymiany.

Materiał płyt został rozpuszczony przez agresywne środowisko przepływającego medium. Konieczności wymiany płyt wymiennika nie trzeba nikomu udowadniać.

uszkodzony pakiet plyt

Konieczność wymiany pojedynczych płyt lub całego ich pakietu może być spowodowana zmianą parametrów procesów technologicznych, przy których wykorzystywany jest wymiennik ciepła.

Zarówno przy naprawach, jak i przy rozbudowie służymy naszą wiedzą i pomocą. Proces wymiany płyt możemy przeprowadzić w naszym warsztacie lub u Państwa na obiekcie z materiałów własnych lub powierzonych.

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi proponowanymi przez nas usługami: