Strona główna E USŁUGI E Przeglądy okresowe wymienników ciepła

Przeglądy okresowe wymienników ciepła

Wymienniki ciepła są istotnymi komponentami w licznych zakładach przemysłowych. Pracują z różnymi chemikaliami, często w wysokich temperaturach i różnorodnych ciśnieniach. W takich warunkach może wystąpić korozja, pękanie, erozja ścianek i inne uszkodzenia podczas pracy.
Przy coraz większym nacisku na bezpieczeństwo, środowisko i koszty operacyjne korzyści płynące z kontroli, przeglądów i monitorowania stanu wymienników są oczywiste.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, proponujemy naszym Klientom indywidualne kontrakty serwisowe obejmujące przeglądy okresowe wymienników ciepła.

Proponowane przez nas usługi pomagają zmaksymalizować wydajność i podjąć właściwe działania w odpowiednim czasie. Zgodnie z potrzebami każdego klienta, prowadzimy nadzór wymienników ciepła, planujemy najlepsze sposoby przeprowadzania inspekcji i modernizacji. Starannie mapując ważne obszary i krytyczne komponenty, dążymy do zapewnienia dobrej użyteczności i minimalnych przerw w produkcji.

uszkodzenia pakietu plyt

Zanieczyszczenie powierzchni wymiany ciepła  jest najczęstszym problemem występującym w wymiennikach. Niestety, przy zanieczyszczeniu z powodu właściwości płynu technologicznego lub specyfiki procesu niewiele można zrobić. Najlepszym rozwiązaniem są regularne przeglądy okresowe wymienników ciepła. Proces czyszczenia chemicznego na miejscu (CIP) jest najprostszym podejściem, ale demontaż i czyszczenie ręczne jest równie skuteczne.

Odpowiednio wcześnie zaplanowane i przeprowadzone przeglądy okresowe wymienników ciepła pozwalają zapobiegać uszkodzeniom wymienników, oraz spowodowanych nimi awariom instalacji.

Korzystamy z najnowszych metod i technik. Dzięki temu mogą Państwo planować z wyprzedzeniem i przeprowadzać przeglądy okresowe, gdy jest to dla Państwa najlepsze, wydajnie przeprowadzać modernizacje i bezpiecznie używać sprzętu na następny okres użytkowania.

przeglady wymiennikow

Korzyści przeglądów okresowych wymienników ciepła

  • Można łatwo rozpoznać zużycie, korozję i inne uszkodzenia wymienników ciepła,
  • Pomagają zapobiegać wyciekom, awariom i wypadkom, które mogą być szkodliwe dla zdrowia lub środowiska,
  • Pomagają wykonać właściwe czynności konserwacyjne w odpowiednim czasie przy zaangażowaniu optymalnych sił i środków,
  • Ograniczają koszty związane z nieplanowanymi przerwami, maksymalizują czas pracy procesu,
  • Pozwalają zachować zdolność przenoszenia ciepła na zaplanowanym poziomie,

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi proponowanymi przez nas usługami: